Lektoři akademie

Lektoři akademie

FILTROVAT

Abhejali Bernardová

dálková plavkyně a běžkyně, překladatelka, motivační řečnice a lektorka meditace
Abhejali Bernardová jako desátý člověk na světě, čtvrtá žena a první člověk ze země bez moře přeplavala sedm mořských úžin, výzvu zvanou Oceans Seven, Sedmička oceánů. To vše na první pokus. Od 18 let se věnuje meditaci a sebepřekonání ve sportu je pro ni prostředkem k hlubšímu poznávání sebe sama. Ve volném čase organizuje závody nebo se účastní neziskového štafetového běhu Peace Run. Její inspirativní příběh najdete v knize Dokud voda nekončí.

Adam Táborský

zakladatel Terapie mezi stromy, psycholog a terapeut
Adam působí jako psycholog v Psychiatrické nemocnici Bohnice, kde pracuje s lidmi s hraniční poruchou osobnosti. Založil projekt Terapie mezi stromy, kde propojuje přírodu a duševní zdraví. Tématu duševního zdraví se také věnuje ve článcích, které pravidelně publikuje v Psychologii dnes a jiných periodikách.

Andrea Mokrejšová

nutriční terapeutka a trenérka FITFAB Strong
Andrea je jednou z lektorek online fitness programu FITFAB Strong. Na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy vystudovala obor nutriční terapeut a navazující magisterský obor nutriční specialista. Věnuje se jak léčebné stravě, zejména pacientům v predialýze, dialyzovaným pacientům a diabetikům, tak stravě preventivní. Provozuje také nutriční poradnu v Praze pro klienty, kteří se snaží upravit svůj jídelníček nebo mají zájem přímo o sestavení jídelníčku na míru s různými cíli.

Andrea Voříšková

trenérka, advokátka a autorka FITFAB Strong
Andrea Voříšková (dříve Pavelcová) je zakladatelkou fitness projektu FITFAB Strong a také celé FitNut a Brainee akademie. Ačkoliv vystudovala Právnickou fakultu v Praze a živí se jako advokátka, celý svůj volný čas věnuje vzdělávání veřejnosti o cvičení a stravování. Se svým FITFAB týmem tvoří zábavné fitness programy zdarma pro nejrůznější cílové skupiny. Jejím snem je zvednout Čechy a Slováky z gaučů a naučit je vnímat pohyb jako běžnou součást dne. I proto pořádá nejrůznější fitness a jógové víkendy, sportovní dny či akce pro firmy a přednáší o tom, jak kriticky přemýšlet nad zdravým životním stylem.

Anežka Dašková

medička, frekventantka terapeutického výcviku
Anežka Dašková je studentkou 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Kromě studia se vzdělává v oblasti paliativní péče, psychoterapie a poradenství pro pozůstalé. Když zrovna nesedí v knihách, učí jiné, jak se starat o duševní zdraví. Je také lektorkou první pomoci a spoluautorkou projektu O nemocech otevřeně, věnujícího se přibližování světa nemocných, prevenci, ale i klasické či alternativní léčbě.

Anna Hogenová

filozofka a fenomenoložka
Profesorka Anna Hogenová vystudovala tělesnou výchovu, češtinu a občanskou nauku na Karlově univerzitě. V současnosti přednáší na Pedagogické fakultě UK filozofii a etiku. Dlouhodobě se zabývá fenomenologií a tématy jako pohyb, pravda jako neskrytost, tělo a tělesnost a filozofií sportu.

Barbora Vavřichová

psycholožka a lektorka
Barbora vystudovala psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Jako psycholožka nejčastěji pracuje se studenty. V sociálně rehabilitační službě Baobab podporuje studenty s duševním onemocněním ve zvládání studijních nároků. Působí také v univerzitních poradnách pro studenty na ČVUT v Praze (ELSA, CIPS). Její srdeční záležitostí je téma sebepéče, o kterém šíří osvětu na svém webu, skrz lektorskou činnost a sebepoznávací hru Karty sebepéče. Pořádá zážitkové workshopy a kurzy, které často tvoří na míru pro konkrétní tým nebo skupinu.

Daniel Gamrot

lektor osobní produktivity
Dan působí jako lektor osobní produktivity a konzultant využití moderních digitálních nástrojů ve firmách. Pořádá online i offline školení, workshopy a webináře, ve kterých s účastníky rozvíjí dovednosti pomáhající soustředit se a realizovat správné věci ve správný čas. Na svém blogu sdílí zkušenosti s tématy, jako jsou práce s prioritami, organizace času, soustředění, plánování nebo vytváření produktivních změn a návyků. Píše také pro Forbes, portál Na volné noze nebo Podnikatel.

Dominika Čechová

psychoterapeutka v privátní praxi Counseling.cz, lektorka, publicistka
Po osmi letech strávených v nadnárodní korporaci se Dominika těsně před třicítkou rozhodla změnit svůj život od základů. Opustila dobře placený manažerský post i dlouholetého partnera a vystudovala psychologii na americké univerzitě La Salle. Od roku 2012 poskytuje poradenství a psychoterapii českým i zahraničním klientům a vícejazyčným párům ve vlastní soukromé praxi Counseling.cz. Do korporátu se ale ráda vrací a své zkušenosti se zvládáním stresu a hledáním smyslu života obohacené o vybrané psychoterapeutické techniky sdílí i na workshopech zaměřených na duševní pohodu.

Iva Barnincová Říhová

Body&Mind koučka
Iva je Body&Mind koučka a milovnice života ve všech podobách. Pohyb mentální a fyzický vnímá jako základ života. Věří, že skrze fyzický pohyb a jistou míru citlivosti je možné objevit bloky, které různými technikami rozpustíme. Vychází z jógy, vývojové kineziologie, Feldenkraisovy metody a přirozeného pohybu. Pomáhá klientům cítit se dobře ve svém těle, aby si mohli naplno užívat svého života. Je také spoluzakladatelkou Nadačního fondu LA VIDA LOCA, jehož nosným projektem je Život v kufříku a působí jako externí lektorka programu „Zdravá komunikace“ pro odsouzené přímo ve výkonu trestu.

Jan Kohut

týpek z internetu povídající o tom, jak se lépe učit a soustředit v souladu se současnými poznatky z vědeckého výzkumu
Jan Kohut se již přes 5 let na svém blogu zabývá tématikou efektivního učení, osobní produktivity, koncentrace a intenzivního soustředění bez vyrušení. Ve svých článcích, videích a online kurzech nejenom studentům pomáhá naplno využívat možností jejich mozku. Jeho rady a doporučení nevychází jenom z vlastních zkušeností, ale především z vědecky ověřených principů z oblasti neurověd a kognitivní psychologie.

Jana Kučerová

psycholožka a psychoterapeutka
Jana vystudovala psychologii, prošla pětiletým terapeutickým výcvikem (Gestalt přístup) a mnoha dalšími výcviky a kurzy zaměřenými na práci s traumaty. Má bohaté zkušenosti s psychickou první pomocí a zvládáním náročných a traumatizujících situací, mnoho let pracovala na linkách důvěry a je lektorkou krizové intervence. Ve své soukromé praxi se specializuje na zvládání emocí, terapii traumat a postabortivního syndromu. Léčí bolavé ženské duše, pomáhá najít usmíření a novou sílu do života, vztahu a mateřství.

Jirka Martišek

NLP kouč a lektor, podnikatel
Jirka koučuje a pomáhá lidem odstraňovat jejich psychické bloky – většinou výrazně rychleji, než by čekali. Využívá k tomu primárně NLP (neurolingvistické programování), které se učil přímo od jednoho z jeho spoluzakladatelů Johna Grindera. Rád jej předává dál formou kurzů v ČR jakožto certifikovaný trenér NLP. Své analytické myšlení Jirka při koučinku kombinuje s empatií a pracuje hodně s podvědomím a emocemi. Jeho snem je, aby všichni lidé v Česku byli v dobré emoční kondici a uměli překonávat své psychické bloky.

Jitka Ševčíková

lektorka emoční inteligence, kouč a mentor v oblasti redukce stresu a psychické odolnosti
Jitka od roku 2010 lektoruje manažerské a osobní dovednosti v oblasti EQ, emočního leadershipu, prevence stresu a vyhoření, zdravého spánku, kreativity, zlepšování rétoriky, komunikace, konflikt managementu, work-life balance a práci v optimální mozkové frekvenci (hladina alfa). Mentoruje a podporuje několik filantropických projektů. Je spoluautorkou knihy S láskou i rozumem. V roce 2017 převzala na festivalu Všem ženám cenu „Ostara“ za celospolečenský přínos. Byla nominována na Ženu roku a Lektorku roku.

Karel Dytrych

zakladatel Freelo.cz
Karel se snaží zjednodušovat podnikání druhým pomocí aplikace Freelo.cz. Hodně pracuje s databázemi a analyzuje, co se dá. Pravidelně učí týmy pracovat produktivně a efektivně. Je to milovník cestování, sportu a zdravého životního stylu. Když zrovna nepije kafe, netočí podcast Z podpalubí nebo pořad Freelo.tv, tak nejspíš zrovna cvičí jógu nebo běhá po lese.

Karolína Peruth

psycholožka, frekventantka psychoterapeutického KBT výcviku a krizová interventka
Karolína je psycholožka, krizová interventka a frekventantka psychoterapeutického výcviku mezinárodního institutu KBT Odyssea, kde se dále vzdělává pro výkon psychoterapeutické práce. Při práci s klienty tak uplatňuje kognitivně-behaviorální terapeutické metody. Má rozmanité pracovní zkušenosti např. z krizového centra, krizové linky i terapeutické práce s dospělými a dětmi. Jejím zaměřením v soukromé praxi jsou úzkosti, stres, panické ataky, deprese, vztahy, výchova, OCD, poruchy příjmu potravy, fobie, sebevědomí, psychohygiena a psychika vs. somatické chronické onemocnění.

Klára Vomáčková

fyzioterapeutka, trenérka a zakladatelka Fit and Tasty
Klára aneb Fit and Tasty vyznává komplexní pohled na zdraví člověka. Školí pro Fitness institut, působí jako asistent na fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity, a především pracuje jako fyzioterapeutka a trenérka. Vystudovala magisterský obor Regenerace a výživa ve sportu a bakalářský obor Fyzioterapie.

Lenka Klumpnerová

koučka, kinezioložka, terapeutka, lektorka a mentorka
Věnuje se osobnímu rozvoji a růstu, terapeutické a lektorské činnosti. Při své práci využívá techniky neurolingvistického programování a NLP hypnózu, kineziologii Three in One concepts a Bachovu terapii. Zaměřuje se na problematiku stresu, relaxační techniky a problematiku efektivního učení.

Martin Ruman

psycholog, L&D designer a PeopleTech explorer
Od roku 2003 se věnuje vzdělávání a rozvoji v byznysu. Vede agenturu Odyssey.cz na misi za smysluplnější prací s lidmi ve firmách. S kolegy rozvíjí mezioborový „Fit For Business“ přístup k ladění dlouhodobě udržitelné výkonnosti. Skrze polopunkové Hnutí zaHRádkářů a expertně-podnikatelskou síť Red Button spolutvoří na českém HR rybníku vlny mezifiremního sdílení zkušeností. Vystudoval psychologii na FF UK, absolvoval stáže v USA a Finsku, výcvik v Gestalt psychoterapii a řadu odborných kurzů.

Martin Zikmund

psychoterapeut a lektor
Martin je člověkem mnoha aktivit. Věnuje se psychoterapii zaměřené na člověka, přednáškám a školením pro firmy i veřejnost, založil projekt na pomoc onkologicky nemocným Jak přežít rakovinu a nově i projekt na osvětu v oblasti sexuálního zdraví a sexuality #SexQnAs. Píše také blog Ječasnazměnu.cz, je autorem podcastu 13 hříchů rodičovstí a publikuje články v celé řadě časopisů. Všechny jeho aktivity mají jedno společné - snaží se lidem pomoci žít šťastnější a svobodnější život.

Martina Wojtylová Opava

Wellbeing a Energy kouč, autorka a spoluzakladatelka Nadačního fondu La Vida Loca
Martina je empatická duše, která dokáže elegantně balancovat mezi business a osobním světem. Její Energy management je postavený na její osobní zkušenosti podnikatelky, mámy dvou dětí a manželky. Pracovní zkušenosti ze zahraničí v lidské a velmi energické formě předává na svých kurzech společně s velkou dávkou inspirace a motivace.

Matěj Krejčí

terapeut a lektor osobnostního rozvoje
Matěj pomáhá lidem uvědomit si vliv digitálních zařízení a objevovat vlastní hodnotu. Skrz školení a konzultace předchází osobnostnímu vyhoření. Ve svém životě využívá znalosti terapeutické metody Solution Focused a propojuje ji se znalostmi psychologie, behaviorální ekonomie a východní filozofie. Vytváří komunitu lidí, kteří vidí přesah ve svých činnostech.

Michaela Kríková

medička, školitelka a moderátorka podcastu Loono
Michaela je studentka 6. ročníku na 3. LF UK, lektorka a moderátorka podcastu a akcí pro veřejnost neziskové společnosti Loono, která od roku 2014 vzdělává veřejnost v oblasti prevence kardiovaskulárních, onkologických a reprodukčních chorob a duševního zdraví. Zároveň působí jako marketingová opora a moderátorka programu "Napříč Afrikou" v rámci humanitární neziskovky EMOTER, organizující lékařské výjezdy do oblasti Nebbi v Ugandě.

Michal Dvořák

učitel mindfulness
Již 12 let realizuje kurzy pro veřejnost i firemní sektor. Učí to, co sám žije, pravidelně cvičí mindfulness a využívá jej v příjemných i náročných situacích, které mu život přihrává. Absolvoval mindfulness teacher program na UMASS Medical School v USA a pětiletý psychoterapeutický výcvik (SUR).

Patrik Kořenář

popularizátor vědy a mediální gramotnosti
Vždy ho bavila věda, technika a historie. Pracoval jako redaktor, šéfredaktor, točil politické PR i zakázky po vlastní ose. Posledních pět let se věnuje rozboru konspiračních teorií, mediální gramotnosti a popularizaci vědy. Většinu práce publikuje ve videích na YouTube, stal se z něj proto "youtuber". Své zkušenosti předává také na přednáškách zaměřených na témata médií, konspirací a práce se zdroji.

Petr Fridrich

smícholog
Petr vystudoval magisterský obor vzdělávání dospělých na Filozofické fakultě UK, kde ho ovlivnily osobní konzultace a přednášky Dr. Boreckého o komice, humoru a hře a také semináře divadelní antropologie. V roce 2009 se začal věnovat józe smíchu a v roce 2010 pojmenoval své aktivity Smíchologie. Absolvoval výcvik u zakladatele jógy smíchu Dr. Madana Katarii a je prvním učitelem jógy smíchu v ČR.

Petra Šimková

lektorka manažerských, prezentačních a lektorských dovedností, koučka a facilitátorka workshopů
Petra vytváří a vede tréninkové a praktické semináře a workshopy na míru pro firmy v oblastech manažerských, prezentačních, komunikačních dovedností, rozvoje osobnosti a osobní efektivity. Tréninky a semináře realizuje v českém i anglickém jazyce. Facilituje, moderuje a koučuje skupinové tvůrčí i řešitelské workshopy, např. focus group hledající řešení zlepšení spokojenosti zaměstnanců. Individuálně koučuje zejména manažery s cílem co nejlépe zvládat jejich roli a pozici.

Radek Laci

osobní a rehabilitační trenér, manuální terapeut
Jak o sobě Radek sám říká, jeho posláním je skrze svou životní cestu motivovat a inspirovat lidi k boření všech fyzických i psychických hranic, které jim brání žít svůj život naplno a nezávisle. Lekce s Radkem jsou více zážitkem než obyčejnou lekcí. Ve svých videích popisuje základní a mediální součásti fungování těla, bez kterého nelze vykonávat správný pohyb, ať už v rámci rehabilitace nebo profesionálního sportu. Tělo máme jen jedno, jen sportů vykonáváme více, nechává se slyšet.

Renata Novotná

konzultantka firemních procesů a týmové efektivity
Renata má více než 15 let zkušeností jak z korporátů, tak z malých firem napříč obory. Dříve se věnovala budování zákaznické i zaměstnanecké zkušenosti a spokojenosti ve velkých firmách ve finančním sektoru. Nyní se zaměřuje na zvyšování týmové efektivity v malých a středních firmách díky funkčním procesům, dobrému delegování a otevřené komunikaci.

Simona Zábržová

zakladatelka Soulmio
Simona Zábržová se pohybuje 15 let v byznyse. Pracovala jako CEO ve společnostech Suitu, Giftisimo a Bushman. Od roku 2019 se naplno věnuje startupu Soulmio, který se zaměřuje na komplexní péči o psychické zdraví ve firmách. Podle Hospodářských novin a Czech Crunch patří Soulmio mezi TOP 20 inovativních projektů Česka.

Šimon Steffal

mentor v komunikaci a vzdělávání
Šimon pracuje v oblasti vzdělávání od roku 2006. Začínal jako lektor angličtiny a později se stal supervizorem seniorních lektorů. Postupem času se vypracoval na školitele měkkých dovedností. Od roku 2018 působí jako mentor v oblasti komunikace a vzdělávání. Díky své vášni pro učení a bohatým pracovním zkušenostem založil v roce 2019 společnost Mindset Mentors. Vystudoval bakalářský obor psychologie na Empire State College a magisterský obor mezinárodních vztahů na AAU.

Tereza Hrušková

psycholog, psychoterapeut ve výcviku KBT
Vystudovala psychologii na Masarykově univerzitě v Brně, kde i nadále pokračuje v doktorském studiu. Mimo to pracuje jako poradenský psycholog na Vysokém učení technickém v Brně a je frekventantkou psychoterapeutického výcviku kognitivně-behaviorální terapie. Přednáší a vede kurzy na Masarykově univerzitě, Vysokém učení technickém nebo ESFN UPOL. Stojí za projektem K psychologovi, který se snaží bořit mýty a tabu ohledně návštěvy psychologa a starání se o duševní zdraví. Stojí za zrodem online programů #nekaslinasebe, které pomáhají v tom, abychom na sebe mysleli a nekašlali, jak to někdy všichni děláme.

Vendula Loo

adiktoložka a terapeutka
Na Univerzitě Karlově vystudovala adiktologii a humanitní studia. V současné době prochází dlouhodobým psychoterapeutickým výcvikem v Logoterapii a Existenciální analýze společnosti SLEA. Ve své soukromé praxi v Praze a v Adiktologické dorostové ambulanci ADA+ Kladno se dlouhodobě věnuje provázení klientů obdobím dospívání, práci s rodinami a podpoře v oblasti duševního zdraví dospělých. Jako smysluplnou vnímá také psychoedukativní činnost na sociálních sítích a lektorování v různých organizacích a firmách.

Veronika Allister

female biohacker, longevity entrepreneur
Veronika se věnuje oboru dlouhověkosti a jak zpomalit stárnutí. Je přední českou biohackerkou, založila projekt Systers, což je scientific wellness pro ženy a je i spoluzakladatelkou projektu Code of Life. Napsala knižní bestseller Hoř pomalu. Momentálně se věnuje primárně ženám a tomu, jak optimalizovat ženskou biologii, aby byly ženy v každém věku zdravé a šťastné. Se svým manželem Janem Allisterem též pravidelně vede každou středu meditaci Laskavosti, na kterou se zdarma může připojit úplně každý.

Každý měsíc tipy na články, rozhovory a další vzdělávání

Kliknutím souhlasíte se zpracováním osobních údajů