Lektoři akademie

Lektoři akademie

FILTROVAT

Abhejali Bernardová

dálková plavkyně a běžkyně, překladatelka, motivační řečnice a lektorka meditace
Abhejali Bernardová jako desátý člověk na světě, čtvrtá žena a první člověk ze země bez moře přeplavala sedm mořských úžin, výzvu zvanou Oceans Seven, Sedmička oceánů. To vše na první pokus. Od 18 let se věnuje meditaci a sebepřekonání ve sportu je pro ni prostředkem k hlubšímu poznávání sebe sama. Ve volném čase organizuje závody nebo se účastní neziskového štafetového běhu Peace Run. Její inspirativní příběh najdete v knize Dokud voda nekončí.

Adam Táborský

zakladatel Terapie mezi stromy, psycholog a terapeut
Adam působí jako psycholog v Psychiatrické nemocnici Bohnice, kde pracuje s lidmi s hraniční poruchou osobnosti. Založil projekt Terapie mezi stromy, kde propojuje přírodu a duševní zdraví. Tématu duševního zdraví se také věnuje ve článcích, které pravidelně publikuje v Psychologii dnes a jiných periodikách.

Andrea Mokrejšová

nutriční terapeutka a trenérka FITFAB Strong
Andrea je jednou z lektorek online fitness programu FITFAB Strong. Na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy vystudovala obor nutriční terapeut a navazující magisterský obor nutriční specialista. Věnuje se jak léčebné stravě, zejména pacientům v predialýze, dialyzovaným pacientům a diabetikům, tak stravě preventivní. Provozuje také nutriční poradnu v Praze pro klienty, kteří se snaží upravit svůj jídelníček nebo mají zájem přímo o sestavení jídelníčku na míru s různými cíli.

Anežka Dašková

medička, frekventantka terapeutického výcviku
Anežka Dašková je studentkou 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Kromě studia se vzdělává v oblasti paliativní péče, psychoterapie a poradenství pro pozůstalé. Když zrovna nesedí v knihách, učí jiné, jak se starat o duševní zdraví. Je také lektorkou první pomoci a spoluautorkou projektu O nemocech otevřeně, věnujícího se přibližování světa nemocných, prevenci, ale i klasické či alternativní léčbě.

Anna Hogenová

filozofka a fenomenoložka
Profesorka Anna Hogenová vystudovala tělesnou výchovu, češtinu a občanskou nauku na Karlově univerzitě. V současnosti přednáší na Pedagogické fakultě UK filozofii a etiku. Dlouhodobě se zabývá fenomenologií a tématy jako pohyb, pravda jako neskrytost, tělo a tělesnost a filozofií sportu.

Barbora Vavřichová

psycholožka a lektorka
Barbora vystudovala psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Jako psycholožka nejčastěji pracuje se studenty. V sociálně rehabilitační službě Baobab podporuje studenty s duševním onemocněním ve zvládání studijních nároků. Působí také v univerzitních poradnách pro studenty na ČVUT v Praze (ELSA, CIPS). Její srdeční záležitostí je téma sebepéče, o kterém šíří osvětu na svém webu, skrz lektorskou činnost a sebepoznávací hru Karty sebepéče. Pořádá zážitkové workshopy a kurzy, které často tvoří na míru pro konkrétní tým nebo skupinu.

Dominika Čechová

psychoterapeutka v privátní praxi Counseling.cz, lektorka, publicistka
Po osmi letech strávených v nadnárodní korporaci se Dominika těsně před třicítkou rozhodla změnit svůj život od základů. Opustila dobře placený manažerský post i dlouholetého partnera a vystudovala psychologii na americké univerzitě La Salle. Od roku 2012 poskytuje poradenství a psychoterapii českým i zahraničním klientům a vícejazyčným párům ve vlastní soukromé praxi Counseling.cz. Do korporátu se ale ráda vrací a své zkušenosti se zvládáním stresu a hledáním smyslu života obohacené o vybrané psychoterapeutické techniky sdílí i na workshopech zaměřených na duševní pohodu.

Jana Kučerová

psycholožka a psychoterapeutka
Jana vystudovala psychologii, prošla pětiletým terapeutickým výcvikem (Gestalt přístup) a mnoha dalšími výcviky a kurzy zaměřenými na práci s traumaty. Má bohaté zkušenosti s psychickou první pomocí a zvládáním náročných a traumatizujících situací, mnoho let pracovala na linkách důvěry a je lektorkou krizové intervence. Ve své soukromé praxi se specializuje na zvládání emocí, terapii traumat a postabortivního syndromu. Léčí bolavé ženské duše, pomáhá najít usmíření a novou sílu do života, vztahu a mateřství.

Jitka Ševčíková

lektorka emoční inteligence, kouč a mentor v oblasti redukce stresu a psychické odolnosti
Jitka od roku 2010 lektoruje manažerské a osobní dovednosti v oblasti EQ, emočního leadershipu, prevence stresu a vyhoření, zdravého spánku, kreativity, zlepšování rétoriky, komunikace, konflikt managementu, work-life balance a práci v optimální mozkové frekvenci (hladina alfa). Mentoruje a podporuje několik filantropických projektů. Je spoluautorkou knihy S láskou i rozumem. V roce 2017 převzala na festivalu Všem ženám cenu „Ostara“ za celospolečenský přínos. Byla nominována na Ženu roku a Lektorku roku.

Karolína Peruth

psycholožka, frekventantka psychoterapeutického KBT výcviku a krizová interventka
Karolína je psycholožka, krizová interventka a frekventantka psychoterapeutického výcviku mezinárodního institutu KBT Odyssea, kde se dále vzdělává pro výkon psychoterapeutické práce. Při práci s klienty tak uplatňuje kognitivně-behaviorální terapeutické metody. Má rozmanité pracovní zkušenosti např. z krizového centra, krizové linky i terapeutické práce s dospělými a dětmi. Jejím zaměřením v soukromé praxi jsou úzkosti, stres, panické ataky, deprese, vztahy, výchova, OCD, poruchy příjmu potravy, fobie, sebevědomí, psychohygiena a psychika vs. somatické chronické onemocnění.

Klára Vomáčková

fyzioterapeutka, trenérka a zakladatelka Fit and Tasty
Klára aneb Fit and Tasty vyznává komplexní pohled na zdraví člověka. Školí pro Fitness institut, působí jako asistent na fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity, a především pracuje jako fyzioterapeutka a trenérka. Vystudovala magisterský obor Regenerace a výživa ve sportu a bakalářský obor Fyzioterapie.

Martin Zikmund

psychoterapeut a lektor
Martin je člověkem mnoha aktivit. Věnuje se psychoterapii zaměřené na člověka, přednáškám a školením pro firmy i veřejnost, založil projekt na pomoc onkologicky nemocným Jak přežít rakovinu a nově i projekt na osvětu v oblasti sexuálního zdraví a sexuality #SexQnAs. Píše také blog Ječasnazměnu.cz, je autorem podcastu 13 hříchů rodičovstí a publikuje články v celé řadě časopisů. Všechny jeho aktivity mají jedno společné - snaží se lidem pomoci žít šťastnější a svobodnější život.

Michaela Kríková

medička, školitelka a moderátorka podcastu Loono
Michaela je studentka 6. ročníku na 3. LF UK, lektorka a moderátorka podcastu a akcí pro veřejnost neziskové společnosti Loono, která od roku 2014 vzdělává veřejnost v oblasti prevence kardiovaskulárních, onkologických a reprodukčních chorob a duševního zdraví. Zároveň působí jako marketingová opora a moderátorka programu "Napříč Afrikou" v rámci humanitární neziskovky EMOTER, organizující lékařské výjezdy do oblasti Nebbi v Ugandě.

Michal Dvořák

učitel mindfulness
Již 12 let realizuje kurzy pro veřejnost i firemní sektor. Učí to, co sám žije, pravidelně cvičí mindfulness a využívá jej v příjemných i náročných situacích, které mu život přihrává. Absolvoval mindfulness teacher program na UMASS Medical School v USA a pětiletý psychoterapeutický výcvik (SUR).

Petr Fridrich

smícholog
Petr vystudoval magisterský obor vzdělávání dospělých na Filozofické fakultě UK, kde ho ovlivnily osobní konzultace a přednášky Dr. Boreckého o komice, humoru a hře a také semináře divadelní antropologie. V roce 2009 se začal věnovat józe smíchu a v roce 2010 pojmenoval své aktivity Smíchologie. Absolvoval výcvik u zakladatele jógy smíchu Dr. Madana Katarii a je prvním učitelem jógy smíchu v ČR.

Renata Novotná

konzultantka firemních procesů a týmové efektivity
Renata má více než 15 let zkušeností jak z korporátů, tak z malých firem napříč obory. Dříve se věnovala budování zákaznické i zaměstnanecké zkušenosti a spokojenosti ve velkých firmách ve finančním sektoru. Nyní se zaměřuje na zvyšování týmové efektivity v malých a středních firmách díky funkčním procesům, dobrému delegování a otevřené komunikaci.

Simona Zábržová

zakladatelka Soulmio
Simona Zábržová se pohybuje 15 let v byznyse. Pracovala jako CEO ve společnostech Suitu, Giftisimo a Bushman. Od roku 2019 se naplno věnuje startupu Soulmio, který se zaměřuje na komplexní péči o psychické zdraví ve firmách. Podle Hospodářských novin a Czech Crunch patří Soulmio mezi TOP 20 inovativních projektů Česka.

Šimon Steffal

mentor v komunikaci a vzdělávání
Šimon pracuje v oblasti vzdělávání od roku 2006. Začínal jako lektor angličtiny a později se stal supervizorem seniorních lektorů. Postupem času se vypracoval na školitele měkkých dovedností. Od roku 2018 působí jako mentor v oblasti komunikace a vzdělávání. Díky své vášni pro učení a bohatým pracovním zkušenostem založil v roce 2019 společnost Mindset Mentors. Vystudoval bakalářský obor psychologie na Empire State College a magisterský obor mezinárodních vztahů na AAU.

Tereza Hrušková

psycholog, psychoterapeut ve výcviku KBT
Vystudovala psychologii na Masarykově univerzitě v Brně, kde i nadále pokračuje v doktorském studiu. Mimo to pracuje jako poradenský psycholog na Vysokém učení technickém v Brně a je frekventantkou psychoterapeutického výcviku kognitivně-behaviorální terapie. Přednáší a vede kurzy na Masarykově univerzitě, Vysokém učení technickém nebo ESFN UPOL. Stojí za projektem K psychologovi, který se snaží bořit mýty a tabu ohledně návštěvy psychologa a starání se o duševní zdraví. Stojí za zrodem online programů #nekaslinasebe, které pomáhají v tom, abychom na sebe mysleli a nekašlali, jak to někdy všichni děláme.

Vendula Loo

adiktoložka a terapeutka
Na Univerzitě Karlově vystudovala adiktologii a humanitní studia. V současné době prochází dlouhodobým psychoterapeutickým výcvikem v Logoterapii a Existenciální analýze společnosti SLEA. Ve své soukromé praxi v Praze a v Adiktologické dorostové ambulanci ADA+ Kladno se dlouhodobě věnuje provázení klientů obdobím dospívání, práci s rodinami a podpoře v oblasti duševního zdraví dospělých. Jako smysluplnou vnímá také psychoedukativní činnost na sociálních sítích a lektorování v různých organizacích a firmách.