Co vás nejvíce zajímá

1

Co je to Brainee akademie?

Brainee akademie je online studium o péči o duševní zdraví a o osobním rozvoji, kterým vás ve výukových videích provedou přední odborníci z daného odvětví.

Skládá se z:

  • Mind akademie (30 lekcí z oblasti duševního zdraví a mindfulness)
  • Grow akademie (31 lekcí z oblasti osobního rozvoje a soft skills)

Přihlásit se můžete do každé z akademií zvlášť nebo do obou najednou. Více o tom, jak akademie funguje, se dočtete v sekci O akademii.

2

Jaký je rozdíl mezi Mind a Grow akademií?

Formátem a způsobem zpracování jsou si akademie podobné. Ve všech lekcích se setkáte s lektory, kteří vás teoreticky i prakticky provedou daným tématem. Akademie odlišuje hlavně obsah:

Mind akademie vás naučí péči o duševní zdraví a technikám mindfulness, vysvětlí vám důležitost propojení těla a mysli, představí práci s emocemi, pomůže posílit sebedůvěru a navede, jak si poradit při úzkostech nebo depresi. Celý studijní program Mind akademie najdete zde.

Grow akademie se věnuje osobnímu rozvoji a soft skills, zaměříme se tedy na vaši motivaci, priority, schopnost učit se nebo se soustředit. Povíme si, jak zatočit s vnitřním kritikem, jak zkrotit zlozvyky nebo jak se vyvarovat stresu či vyhoření. Povíme si také mnoho o výkonnosti, pohybu nebo spánku a naučíme se pracovat efektivně s časem. Celý studijní program Grow akademie najdete zde.

3

Je dané pořadí lekcí?

Pořadí dané je, ale nemusíte ho dodržovat.

Pořadí lekcí obou akademií jsme zvolili tak, aby dával studijní program logicky smysl a naučili jste se nejdřív obecné základy a principy, a díky tomu pochopili detaily v dalších lekcích. Jednotlivá videa si však můžete pouštět v libovolném pořadí, případně se k nim v průběhu studia kdykoliv vracet.

4

Jak dlouho trvá jedna lekce?

Lekce mají průměrně 25 minut, některé jsou však i delší.

5

Jak často si mám lekce pouštět?

To je zcela na vás, ale s ohledem na to, že je potřeba každé téma vždy trochu zpracovat a zkusit se nad ním zamyslet, doporučujeme ideálně jedno video denně.

6

Od kolika let mohu akademii studovat?

Akademii doporučujeme studovat nejdříve od 16 let.

7

Kdy mohu začít studovat?

Kdykoliv - třeba ještě dnes.

Akademie nemá žádný pevný začátek školního roku, každý ji studuje sám podle svých časových možností. Protože se u nás studium dá zaplatit kartou, zašleme vám přístup do studentské sekce s videi ihned po zaplacení.

8

Jak dlouho studium trvá?

Rychlost studia si určujete sami. Na studium máte celkem 6 měsíců ode dne zakoupení studia, ale je na vás, jakým tempem budete postupovat.

Optimálně doporučujeme zhlédnout 5–7 videí týdně, a v takovém případě můžete mít za měsíc a kus jednu akademii hotovou. Mind akademie má 30 lekcí, Grow akademie má 31 lekcí.

9

Co když studium za půl roku nedokončím?

Studium každé z akademií (Mind i Grow) si můžete za poplatek 800 Kč vč. DPH prodloužit o dalších 6 měsíců.

Omezeným časem na dokončení studia se vás snažíme motivovat, abyste studium dokončili a čas mu skutečně věnovali.

Myslete prosím na to, abyste si studium prodloužili před vypršením 6měsíční doby studia.

10

Jsem začátečník. Budu lekcím rozumět?

Za to dáme ruku do ohně.

Jestli jsme si na něčem dali záležet, tak na srozumitelnosti a praktičnosti lekcí. Nečekejte žádné akademické vyjadřování nebo teoretizování. Snad jen v lekci paní profesorky Hogenové nám trochu náročnějšího zafilozofování dovolíte. Cílem naší akademie je, abyste všechny informace z lekcí pochopili a uměli vědomosti přenést do svého každodenního života.

11

Jsem už pokročilý. Má pro mě akademie smysl?

Určitě ano.

Pokud už máte zkušenosti se soft skills nebo se zajímáte o duševní zdraví, i vy si jistě v každé lekci našeho studijního programu najdete něco nového nebo zajímavého. Vybírali jsme z nejzkušenějších osobností Česka i Slovenska a za přidanou hodnotou lekcí i pro pokročilé si opravdu stojíme. Každý lektor pojal lekci tak trochu po svém, a i proto je akademie zážitkem, který si užije i kovaný odborník v oblasti duševního zdraví a osobního rozvoje.

12

Kolik akademie stojí a co všechno je v ceně?

Pokud studujete jen jednu z akademií, standardní poplatek za studium je 2 700 Kč vč. DPH.

Při objednání Mind i Grow akademie (Brainee akademie) platí výhodná cena 4 700 Kč vč. DPH.

V ceně je:

  • studium na 6 měsíců,
  • neomezený přístup k lekcím,
  • pracovní sešit k vytištění,
  • certifikát po absolvování testu.
13

Není studium drahé?

Akademii jsme pečlivě připravovali několik měsíců. Podílelo se na ní přes 60 moc šikovných lidí a odborníků. Výsledkem je šestiměsíční studium toho, co je ve vašem životě nesmírně důležité - vaše psychické zdraví, přístup sami k sobě a schopnost lépe fungovat v práci, ve škole nebo při kreativních činnostech.

To všechno pod vedením skutečných odborníků, prakticky a srozumitelně, z pohodlí vašeho domova a s možností plnění úkolů ve vlastním pracovním sešitu.

Ještě pořád vám to přijde drahé?

14

Jak se platí? A vystavíte mi fakturu?

Studium můžete zaplatit kartou nebo rychlým online převodem. Nejde o klasický bankovní převod, ale o online převod přímo skrze platební bránu GoPay.

Fakturu poté najdete ve své studentské sekci. Pokud v přihlášce vyplníte firemní údaje (stačí kliknout na Kupuju na firmu), vygenerují se na fakturu tyto údaje.

Potřebujete pro zaměstnavatele fakturu ještě před zaplacením? Není problém, ozvěte se nám na info@brainee.cz.

15

Co je pracovní sešit a kde ho získám?

Pracovní sešit je kreativní pomůcka k online studiu, kterou si můžete stáhnout ve studentské sekci po přihlášení.

Dokument si můžete vytisknout, svázat a používat ho na poznámky a vyplňování úkolů během sledování lekcí. Pomůže vám látku lépe pochopit a připraví vás dobře na závěrečný test.

16

Jak mohu získat certifikát?

Na certifikát se můžete těšit, pokud úspěšně dokončíte závěrečný test. Vystavíme ho na vaše jméno, které uvedete v přihlášce, a budete si ho moci stáhnout ze studentské sekce a pochlubit se s ním třeba na sociálních sítích.

Naše akademie neslouží k získání titulu nebo určité profese. Certifikát je tak především dokladem, že jste absolvovali studium pod největšími kapacitami z oboru.

17

Jak probíhá závěrečný test?

Po absolvování každé akademie vás čeká závěrečný test. Test je dobrovolný, ale nezískáte bez něj certifikát. Skládá se u každé akademie ze 100 otázek formou abcd nebo ano/ne a je správná vždy jedna odpověď. Pokud odpovíte správně na alespoň 80 %, získáte certifikát.

Na dokončení každého testu máte celkem 2 hodiny a můžete ho spustit jen jednou za 72 hodin (3 dny), pokusů jinak máte neomezeně až do konce studia.

V průběhu vyplňování testu můžete koukat do svých poznámek, googlit nebo se k videím v jiném okně vracet. Nechceme vás zkoušet jako ve škole, ale spíš zjistit, jak jste pochopili kontext a jak umíte pracovat s informacemi.

18

Mohu někomu koupit akademii jako dárek?

Určitě! Dokonce si můžete vybrat, zda chcete koupit jen online voucher nebo tištěný dárkový voucher, který vám pošleme v dárkové obálce poštou. Pokud akademii koupíte jako dárek, získáte 100% slevový kupón, který obdarovaný student použije u přihlášky.

Vouchery si můžete objednat přímo v přihlášce na tomto webu, stačí v prvním kroku zaškrtnout políčko Koupit jako dárek. V případě online voucheru vám na e-mail dorazí pdf voucher a slevový kupón pro obdarovaného studenta.

Tištěné dárkové vouchery stojí o 100 Kč více, do poznámky nám připište, zda na něj můžeme napsat i věnování a jaké. Papírový voucher vám zašleme poštou v dárkové obálce. Vypadá takto.

Vouchery se musí uplatnit do 6 měsíců od jejich nákupu, jinak se zneplatní. Upozorňujeme také, že na koupi voucheru nelze uplatňovat žádné slevy.

19

Mohu nám pořídit akademii do práce?

Samozřejmě! Je to krásný firemní benefit nebo vánoční dárek pro kolegy. Každý zaměstnavatel navíc ocení zaměstnance v psychické pohodě, s lepším soustředěním a motivací do práce.

Určitě vám do práce můžeme dát víc přístupů, navíc v takovém případě dostanete množstevní slevu. Více se dozvíte v záložce Brainee akademie do firem.

20

Lze akademii koupit přes Benefit Plus?

Ano, stačí, když při vyplňování přihlášky zaškrtnete tlačítko Platit přes Benefit Plus.

Na vašem duševním zdraví záleží.