Lektoři akademie

Lektoři akademie

FILTROVAT

Adam Táborský

zakladatel Terapie mezi stromy, psycholog a terapeut
Adam působí jako psycholog v Psychiatrické nemocnici Bohnice, kde pracuje s lidmi s hraniční poruchou osobnosti. Založil projekt Terapie mezi stromy, kde propojuje přírodu a duševní zdraví. Tématu duševního zdraví se také věnuje ve článcích, které pravidelně publikuje v Psychologii dnes a jiných periodikách.

Andrea Voříšková

trenérka, advokátka a autorka FITFAB Strong
Andrea Voříšková (dříve Pavelcová) je zakladatelkou fitness projektu FITFAB Strong a také celé FitNut a Brainee akademie. Ačkoliv vystudovala Právnickou fakultu v Praze a živí se jako advokátka, celý svůj volný čas věnuje vzdělávání veřejnosti o cvičení a stravování. Se svým FITFAB týmem tvoří zábavné fitness programy zdarma pro nejrůznější cílové skupiny. Jejím snem je zvednout Čechy a Slováky z gaučů a naučit je vnímat pohyb jako běžnou součást dne. I proto pořádá nejrůznější fitness a jógové víkendy, sportovní dny či akce pro firmy a přednáší o tom, jak kriticky přemýšlet nad zdravým životním stylem.

Anežka Dašková

medička, frekventantka terapeutického výcviku
Anežka Dašková je studentkou 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Kromě studia se vzdělává v oblasti paliativní péče, psychoterapie a poradenství pro pozůstalé. Když zrovna nesedí v knihách, učí jiné, jak se starat o duševní zdraví. Je také lektorkou první pomoci a spoluautorkou projektu O nemocech otevřeně, věnujícího se přibližování světa nemocných, prevenci, ale i klasické či alternativní léčbě.

Daniel Gamrot

lektor osobní produktivity
Dan působí jako lektor osobní produktivity a konzultant využití moderních digitálních nástrojů ve firmách. Pořádá online i offline školení, workshopy a webináře, ve kterých s účastníky rozvíjí dovednosti pomáhající soustředit se a realizovat správné věci ve správný čas. Na svém blogu sdílí zkušenosti s tématy, jako jsou práce s prioritami, organizace času, soustředění, plánování nebo vytváření produktivních změn a návyků. Píše také pro Forbes, portál Na volné noze nebo Podnikatel.

Iva Barnincová Říhová

Body&Mind koučka
Iva je Body&Mind koučka a milovnice života ve všech podobách. Pohyb mentální a fyzický vnímá jako základ života. Věří, že skrze fyzický pohyb a jistou míru citlivosti je možné objevit bloky, které různými technikami rozpustíme. Vychází z jógy, vývojové kineziologie, Feldenkraisovy metody a přirozeného pohybu. Pomáhá klientům cítit se dobře ve svém těle, aby si mohli naplno užívat svého života. Je také spoluzakladatelkou Nadačního fondu LA VIDA LOCA, jehož nosným projektem je Život v kufříku a působí jako externí lektorka programu „Zdravá komunikace“ pro odsouzené přímo ve výkonu trestu.

Jan Kohut

týpek z internetu povídající o tom, jak se lépe učit a soustředit v souladu se současnými poznatky z vědeckého výzkumu
Jan Kohut se již přes 5 let na svém blogu zabývá tématikou efektivního učení, osobní produktivity, koncentrace a intenzivního soustředění bez vyrušení. Ve svých článcích, videích a online kurzech nejenom studentům pomáhá naplno využívat možností jejich mozku. Jeho rady a doporučení nevychází jenom z vlastních zkušeností, ale především z vědecky ověřených principů z oblasti neurověd a kognitivní psychologie.

Jirka Martišek

NLP kouč a lektor, podnikatel
Jirka koučuje a pomáhá lidem odstraňovat jejich psychické bloky – většinou výrazně rychleji, než by čekali. Využívá k tomu primárně NLP (neurolingvistické programování), které se učil přímo od jednoho z jeho spoluzakladatelů Johna Grindera. Rád jej předává dál formou kurzů v ČR jakožto certifikovaný trenér NLP. Své analytické myšlení Jirka při koučinku kombinuje s empatií a pracuje hodně s podvědomím a emocemi. Jeho snem je, aby všichni lidé v Česku byli v dobré emoční kondici a uměli překonávat své psychické bloky.

Karel Dytrych

zakladatel Freelo.cz
Karel se snaží zjednodušovat podnikání druhým pomocí aplikace Freelo.cz. Hodně pracuje s databázemi a analyzuje, co se dá. Pravidelně učí týmy pracovat produktivně a efektivně. Je to milovník cestování, sportu a zdravého životního stylu. Když zrovna nepije kafe, netočí podcast Z podpalubí nebo pořad Freelo.tv, tak nejspíš zrovna cvičí jógu nebo běhá po lese.

Karolína Peruth

psycholožka, frekventantka psychoterapeutického KBT výcviku a krizová interventka
Karolína je psycholožka, krizová interventka a frekventantka psychoterapeutického výcviku mezinárodního institutu KBT Odyssea, kde se dále vzdělává pro výkon psychoterapeutické práce. Při práci s klienty tak uplatňuje kognitivně-behaviorální terapeutické metody. Má rozmanité pracovní zkušenosti např. z krizového centra, krizové linky i terapeutické práce s dospělými a dětmi. Jejím zaměřením v soukromé praxi jsou úzkosti, stres, panické ataky, deprese, vztahy, výchova, OCD, poruchy příjmu potravy, fobie, sebevědomí, psychohygiena a psychika vs. somatické chronické onemocnění.

Lenka Klumpnerová

koučka, kinezioložka, terapeutka, lektorka a mentorka
Věnuje se osobnímu rozvoji a růstu, terapeutické a lektorské činnosti. Při své práci využívá techniky neurolingvistického programování a NLP hypnózu, kineziologii Three in One concepts a Bachovu terapii. Zaměřuje se na problematiku stresu, relaxační techniky a problematiku efektivního učení.

Martin Ruman

psycholog, L&D designer a PeopleTech explorer
Od roku 2003 se věnuje vzdělávání a rozvoji v byznysu. Vede agenturu Odyssey.cz na misi za smysluplnější prací s lidmi ve firmách. S kolegy rozvíjí mezioborový „Fit For Business“ přístup k ladění dlouhodobě udržitelné výkonnosti. Skrze polopunkové Hnutí zaHRádkářů a expertně-podnikatelskou síť Red Button spolutvoří na českém HR rybníku vlny mezifiremního sdílení zkušeností. Vystudoval psychologii na FF UK, absolvoval stáže v USA a Finsku, výcvik v Gestalt psychoterapii a řadu odborných kurzů.

Martina Wojtylová Opava

Wellbeing a Energy kouč, autorka a spoluzakladatelka Nadačního fondu La Vida Loca
Martina je empatická duše, která dokáže elegantně balancovat mezi business a osobním světem. Její Energy management je postavený na její osobní zkušenosti podnikatelky, mámy dvou dětí a manželky. Pracovní zkušenosti ze zahraničí v lidské a velmi energické formě předává na svých kurzech společně s velkou dávkou inspirace a motivace.

Matěj Krejčí

terapeut a lektor osobnostního rozvoje
Matěj pomáhá lidem uvědomit si vliv digitálních zařízení a objevovat vlastní hodnotu. Skrz školení a konzultace předchází osobnostnímu vyhoření. Ve svém životě využívá znalosti terapeutické metody Solution Focused a propojuje ji se znalostmi psychologie, behaviorální ekonomie a východní filozofie. Vytváří komunitu lidí, kteří vidí přesah ve svých činnostech.

Patrik Kořenář

popularizátor vědy a mediální gramotnosti
Vždy ho bavila věda, technika a historie. Pracoval jako redaktor, šéfredaktor, točil politické PR i zakázky po vlastní ose. Posledních pět let se věnuje rozboru konspiračních teorií, mediální gramotnosti a popularizaci vědy. Většinu práce publikuje ve videích na YouTube, stal se z něj proto "youtuber". Své zkušenosti předává také na přednáškách zaměřených na témata médií, konspirací a práce se zdroji.

Petra Šimková

lektorka manažerských, prezentačních a lektorských dovedností, koučka a facilitátorka workshopů
Petra vytváří a vede tréninkové a praktické semináře a workshopy na míru pro firmy v oblastech manažerských, prezentačních, komunikačních dovedností, rozvoje osobnosti a osobní efektivity. Tréninky a semináře realizuje v českém i anglickém jazyce. Facilituje, moderuje a koučuje skupinové tvůrčí i řešitelské workshopy, např. focus group hledající řešení zlepšení spokojenosti zaměstnanců. Individuálně koučuje zejména manažery s cílem co nejlépe zvládat jejich roli a pozici.

Radek Laci

osobní a rehabilitační trenér, manuální terapeut
Jak o sobě Radek sám říká, jeho posláním je skrze svou životní cestu motivovat a inspirovat lidi k boření všech fyzických i psychických hranic, které jim brání žít svůj život naplno a nezávisle. Lekce s Radkem jsou více zážitkem než obyčejnou lekcí. Ve svých videích popisuje základní a mediální součásti fungování těla, bez kterého nelze vykonávat správný pohyb, ať už v rámci rehabilitace nebo profesionálního sportu. Tělo máme jen jedno, jen sportů vykonáváme více, nechává se slyšet.

Renata Novotná

konzultantka firemních procesů a týmové efektivity
Renata má více než 15 let zkušeností jak z korporátů, tak z malých firem napříč obory. Dříve se věnovala budování zákaznické i zaměstnanecké zkušenosti a spokojenosti ve velkých firmách ve finančním sektoru. Nyní se zaměřuje na zvyšování týmové efektivity v malých a středních firmách díky funkčním procesům, dobrému delegování a otevřené komunikaci.

Šimon Steffal

mentor v komunikaci a vzdělávání
Šimon pracuje v oblasti vzdělávání od roku 2006. Začínal jako lektor angličtiny a později se stal supervizorem seniorních lektorů. Postupem času se vypracoval na školitele měkkých dovedností. Od roku 2018 působí jako mentor v oblasti komunikace a vzdělávání. Díky své vášni pro učení a bohatým pracovním zkušenostem založil v roce 2019 společnost Mindset Mentors. Vystudoval bakalářský obor psychologie na Empire State College a magisterský obor mezinárodních vztahů na AAU.

Veronika Allister

female biohacker, longevity entrepreneur
Veronika se věnuje oboru dlouhověkosti a jak zpomalit stárnutí. Je přední českou biohackerkou, založila projekt Systers, což je scientific wellness pro ženy a je i spoluzakladatelkou projektu Code of Life. Napsala knižní bestseller Hoř pomalu. Momentálně se věnuje primárně ženám a tomu, jak optimalizovat ženskou biologii, aby byly ženy v každém věku zdravé a šťastné. Se svým manželem Janem Allisterem též pravidelně vede každou středu meditaci Laskavosti, na kterou se zdarma může připojit úplně každý.